По трихълмието на времето

Информация за събитието

17..09.2018, 10:00 Old Town Plovdiv

По трихълмието на времето

„По трихълмието на времето“ е темата на тазгодишните традиционни Празници на Стария град, които ще се проведат от 17 до 23 септември. Програмата на Празниците тази година е изключително богата и разнообразна.
Едни от най-възхитителните обекти в Стария Пловдив, като Данчова къща, Къща „Клианти“, Балабанова къща, Къща „Недкович“, Къща „Хиндлиян“, Културен център „Бялата къща“, Галерия „Златю Бояджиев“, Античен театър, Малка базилика и много други, отварят вратите си още по-широко, за да ни поднесат страхотни артистични изживявания и задълбочен обществен дебат. Специална музикална сцена и занаятчийско изложение ще радват пловдивчани и гостите на града през последните 3 дни от Празниците.
Фестивалът ще предложи още парад на ретро автомобили, интересна кино програма, много и разнообразно концерти, изложби и работилници. Разбира се, не са забравени и децата, на които е посветен един много специален ден.
Подгответе се за едно по-различно изживяване по трихълмието на времето

17.09 Понеделник

10:00 ч. -16:00 ч. Конференция „Съхранение, опазване и популяризиране на културното наследство в област Пловдив“, съвместно с ОИЦ – Пловдив, 17-19 септември – Данчова къща, ул. „Арх. Христо Пеев“ №2А

10:00 ч. -18:00 ч. Pop-up парк,  Сдружение „БГ Бъди активен“, 17 – 19 септември – ул. „Тодор Самодумов“ №2 (паркинг Музикална академия);

Модул №1: Опазване и популяризиране на културното наследство в област Пловдив

17:30 ч. Изложба „Икебана – богатство на изразяване“, съвместно със Сдружение „СОГА“ – София, 17-20 септември  – Къща „Клианти“,  ул. „Тодор Самодумов“№3А

18:30 ч.   Изложба „Възкресението на Стария град. Началото.“ – пл. Централен

20:30 ч. Откриване на Празниците с  концерт на Кристина Димитрова и Орлин Горанов – Античен театър

* При лошо време -Многофункционална спортна зала „Колодрум Пловдив“, бул. „Менделеев“ №2

18.09 Вторник

09:30 ч.  – 16:00 ч. Модул №2: Поддържане и съхраняване на недвижимото културно наследство в област Пловдив – Данчова къща, ул. „Арх. Христо Пеев“ №2А

10:00 ч. -18:00 ч. Pop-up парк,  Сдружение „БГ Бъди активен“, ул. „Тодор Самодумов“ №2 (паркинг Музикална академия);

15:00-18:00 ч. Творилници по икебана, съвместно със Сдружение „СОГА“ – София – Къща „Клианти“, ул. „Тодор Самодумов“ №3А

17:30 ч.  Изложба на пана от макраме, изработени от Неонила Хрелкова – Къща „Недкович“, ул. „Цанко Лавренов“ №3

18:30 ч. „В духа на старата бохема“ –  картини на Георги Божилов – Слона, Димитър Киров, Енчо Пиронков, Йоан Левиев и Христо Стефанов под звуците на Биг Бенд Пловдив и Огнян Видев – Къща „Стамболян“, ул. „Кирил Нектариев“№15

19.09 Сряда

10:30 ч. -16:00 ч. Модул №3: Изнесена приемна на ОИЦ-Пловдив с цел популяризиране на актуалните възможности за финансиране от фондове на ЕС – Галерия „Златю Бояджиев“, ул. „Съборна“ №18

10:00 ч. -18:00 ч. Pop-up парк,  Сдружение „БГ Бъди активен“, ул. „Тодор Самодумов“ №2 (паркинг Музикална академия);

17:00 ч. -18:30 ч. Демонстрация „Низане на мънистени гривни по стара родопска технология“ – Културен център „Бялата къща“, ул. „Пълдин“ №12

18:00 ч. „Грубата нежност“- изложба бижута, малка пластика и скулптура от Грагат Айрапетян – Грант. – Малка базилика,  бул. „Княгиня Мария Луиза“ №31А

20.09 Четвъртък

17:00 ч. Обиколен тур „По 3-хълмието на времето“ – Сборен пункт пред катедрален храм „Св. Богородица“

18:00 ч. Изложба „От сръчните ръце на арменката“ – Къща „Хиндлиян“, ул. „Артин Гидиков“ №4

18:30 ч. Изложба „От Зорница до Вечерница“, художник наивист Ивана Македонова – Културен център „Бялата къща“, ул. „Пълдин“ №12

ДЕН денувам, НОЩ будувам

21.09 Петък

9:00 ч. – 17:00 ч. Пленер „Кукли“ – Регионална занаятчийска камара – Пловдив с участието на майстори от Пловдив, страната и Държавен куклен театър – Пловдив.- ул. „Стръмна“ №1, 1А, 2, 3

9:30 ч. – 23:00 ч. Експозиции на Градска художествена галерия – Пловдив:

* Постоянна експозиция „Икони“- ул. „Съборна“№22

* Постоянна експозиция „Цанко Лавренов“ и  постоянна експозиция „Мексиканско изкуство“ – ул. „Артин Гидиков“ №11

* Постоянна експозиция на Енчо Пиронков – ул. „Васил Кънчев“ №1

10:00 ч. -23:00 ч. Стена за катерене и батути – Лапидариум

11:00 ч. – 21:00 ч.  ЕСЕНЕН ПАНАИР НА ЗАНАЯТИТЕ – Регионална занаятчийска камара – Пловдив участници от цялата страна и гост  майстори от Република Казахстан. – ул. „Съборна“, ул. „Д-р Ст. Чомаков“

11:00 ч. – 23:00 ч.  ВКУСЪТ НА ПЛОВДИВ ЗАЕДНО – Сдружение на ресторантьорите и хотелиерите „Тракия“ и фермерски пазар – ул. „Тодор Самодумов“ №2 (паркинг Музикална академия)

16:00 ч. – 21:00 ч. Международен живописен пленер на Дружество на пловдивските художници – Къща „Нишанян“, ул. „Омуртаг“ №1

18:00 ч. -23:00 ч. Национални есенни изложби – Балабанова къща, къща „Хиндлиян“, Постоянна експозиция „Мексиканско изкуство“

18:00 ч. – 20:00 ч. Отворена приемна на ИЦ „Европа директно – Пловдив“ – къща „Хиндлиян“, ул. „Артин Гидиков“ №4

18:00 ч. -21:00 ч.  „Гривни дрънкат под възглаве“ – съвместна изложба на РЕМ – Пловдив с АЕК „Етъра“ – Етнографски музей, ул. „Д-р Ст. Чомаков“ №2

18:00 ч. -23:00 ч. Музейна експозиция „Българско Възраждане“ на Регионален исторически музей – Къща „Георгиади“, ул. „Цанко Лавренов“ №1А

19:00 ч. Класически концерт дуо Борисова – Батарино – Балабанова къща, ул. „Константин Стоилов“ № 57

19:00 ч. Изложба плакат „Черно и бяло“ – Балездров, Бочукова, Дамянов, Дечев, Чинов, Чучулигов – Данчова къща, ул. „Арх. Христо Пеев“ №2А

19:00 ч. – 21:00 ч. СТАРИЯТ ГРАД  ТАНЦУВА ПОД ЗВЕЗДИТЕ – латино фиеста. – Бар „Конюшните“

20:00 ч.  -23:00 ч. Ръцете говорят – по творчеството на Златю Бояджиев – Галерия „Златю Бояджиев“, ул. „Съборна“ №18

20:00 ч. – 23:00 ч. Кино над тунела – Парк – зона над тунела

19:30 ч. Концерт на Sky White Tiger – Небет тепе

20:30 ч. Концерт на Life Light – Небет тепе

21:30 ч. Концерт на Kan Wakan – Небет тепе

21:00 ч. – 03:00 ч.  Акустична вечер в Бар „Конюшните“ – Бар „Конюшните“

Фотоизложба Оld town new facе – Открити пространства в Стария град

Street Art – ул. „4-ти Януари“

22.09 Събота

9:00 ч. – 17:00 ч. Пленер „Кукли“ – Регионална занаятчийска камара – Пловдив с участието на майстори от Пловдив, страната и Държавен куклен театър – Пловдив.- ул. „Стръмна“ №1, 1А, 2, 3

10:00 ч. – 23:00 ч. Експозиции на Градска художествена галерия – Пловдив:

* Постоянна експозиция „Икони“- ул. „Съборна“№22

* Постоянна експозиция „Цанко Лавренов“ и  постоянна експозиция „Мексиканско изкуство“ – ул. „Артин Гидиков“ №11

* Постоянна експозиция на Енчо Пиронков – ул. „Васил Кънчев“ №1

10:00 ч. -23:00 ч. Стена за катерене и батути – Лапидариум

10:00 ч. – 12:00 ч. Международен живописен пленер на Дружество на пловдивските художници. Демонстрации на различни живописни техники. – Къща „Нишанян“, ул. „Омуртаг“ №1

10:30 ч. – 13:00 ч. „Децата говорят“:

*Децата говорят чрез картини на Златю Бояджиев – рисуване на графични изображения на жестове и ръце по творби на художника – Галерия „Златю Бояджиев“, ул. „Съборна“ №18

*Децата говорят чрез знаци – рисуване на графичи автопортрети чрез знаци – Галерия „Златю Бояджиев“, ул. „Съборна“ №18

*Децата говорят с ръце – запознаване чрез дактилната азбука. – Галерия „Златю Бояджиев“, ул. „Съборна“ №18

11:00 ч. – 21:00 ч. ЕСЕНЕН ПАНАИР НА ЗАНАЯТИТЕ – Регионална занаятчийска камара – Пловдив участници от цялата страна и гост  майстори от Република Казахстан. – ул. „Съборна“; ул. „Д-р Стоян Чомаков“

11:00 ч. – 23:00 ч. ВКУСЪТ НА ПЛОВДИВ ЗАЕДНО – Сдружение на ресторантьорите и хотелиерите „Тракия“ и фермерски пазар – ул. „Тодор Самодумов“ №2 (паркинг Музикална академия)

14:00 ч.  “По стъпките на цар Фердинанд” – обявяване на Независимостта, КОМИТЕТ РОДОЛЮБИЕ, Площад пред ц. „Св.св. Константин и Елена“

15:00 ч. – 20:00 ч. Изложение на ретро автомобили – ул. „Съборна“

16:00 ч. – 17:00 ч. Море от любов в Стария град – съвместен проект  с ОП „Радостни обреди“ – ул.  „Съборна“

18:00 ч. -23:00 ч. Национални есенни изложби – Балабанова къща, къща „Хиндлиян“, Постоянна експозиция „Мексиканско изкуство“

18:00 ч. – 20:00 ч. Отворена приемна на ИЦ  „Европа директно – Пловдив“ – къща „Хиндлиян“, ул. „Артин Гидиков“ №4

18:00 ч. – 21:00 ч.

*Модно ревю – спектакъл на студенти от АМТИИ – Пловдив, с ръководител доц. д-р Георги Трифонов – Етнографски музей, ул. „Д-р Ст. Чомаков“ №2

*Представяне на „Старият албум“, кратък филм за живота и творчеството на акад. Николай Стойков – Етнографски музей, ул. „Д-р Ст. Чомаков“ №2

18:30 ч. Melodie Френската класическа песен от края на XIX и началото на XX век – концерт, част от програмата на IX МФ „Дни на музиката в Балабановата  къща“ – Балабанова къща, ул. „Константин Стоилов“ № 57

19:00 ч. Изложба плакат „Черно и бяло“ – Балездров, Бочукова, Дамянов, Дечев, Чинов, Чучулигов – Данчова къща, ул. „Арх. Христо Пеев“ №2А

19:00 ч. -21:00 ч. СТАРИЯТ ГРАД  ТАНЦУВА ПОД ЗВЕЗДИТЕ –  стрийт денс – Бар „Конюшните“

20:00 ч. – 22:00 ч. „Светлината говори“ –  лазерен спектакъл представен от „Дани лазер шоу“ – Галерия „Златю Бояджиев“,  ул. „Съборна“ №18

20:00 ч. – 23:00 ч. Кино над тунела – Парк – зона над тунела

20:00 ч. Концерт на Rodopology – Небет тепе

21:30 ч. Концерт на Global Kan – Небет тепе

21:00 ч. – 03:00 ч. Акустична вечер в Бар „Конюшните“ – Бар „Конюшните“

Фотоизложба Оld town new facе – Открити пространства в Стария град

Street Art – ул. „4-ти Януари“

23.09 Неделя

9:00 ч. – 17:00 ч. Пленер „Кукли“ – Регионална занаятчийска камара – Пловдив с участието на майстори от Пловдив, страната и Държавен куклен театър – Пловдив. – ул. „Стръмна“ №1, 1А, 2, 3

10:00 ч.-23:00 ч.Стена за катерене и батути – Лапидариум

11:00 ч. – 21:00 ч. ЕСЕНЕН ПАНАИР НА ЗАНАЯТИТЕ – Регионална занаятчийска камара – Пловдив участници от цялата страна и гост  майстори от Република Казахстан. – ул. „Съборна“; ул. „Д-р Стоян Чомаков“

11:00 ч. – 23:00 ч. ВКУСЪТ НА ПЛОВДИВ ЗАЕДНО – Сдружение на ресторантьорите и хотелиерите „Тракия“ и фермерски пазар. – ул. „Тодор Самодумов“ №2 (паркинг Музикална академия)

16:00 ч. – 17:00 ч. Море от любов в Стария град – съвместен проект с ОП „Радостни обреди“ – ул.  „Съборна“

19:00 ч. „Бистришките баби“ – концерт, част от програмата на МФ „Дни на музиката в Балабановата къща“ – Римски стадион

20:00 ч. – 23:00 ч. Кино над тунела           – Парк – зона над тунела

19:30 ч. Концерт на Kutsulan – Небет тепе

20:30 ч. Концерт на Alia X – Небет тепе

21:30 ч. Концерт на Irfan – Небет тепе